کارگاههای آموزشی تخصصی

- تهیه مدارک رسمی دولتی
- کاریابی و ایجاد شغل
- تحصیلات
- سرمایه گذاری و امور مالی و بانکی
- آشنائی با سیستمهای مالیاتی
- بیمه
- آشنائی با سیستم حمل و نقل عمومی
- خرید یا اجاره خانه
- منابع دولتی1- تهیه مدارک رسمی دولتی

شما به عنوان یک مهاجر میبایستی مدارک رسمی و قانونی که معرف هویت و مجوز ورود شما به جامعه جدید میباشد ، دریافت نمائید. بدین منظور دراین کارگاه آموزشی نحوه ثبت نام و اقدام برای هر کدام از این مدارک مانند( SIN Card, OHIP, Driver licence) رایاد خواهید گرفت. علاوه بر آن یکی از مهمترین وظایف هر فرد در کانادا مراقبت از مدارک هویتی وآشنائی با نحوه ارائه آنها به مراجع دارای صلاحیت میباشد ، که شما با همگی این موارد آشنا خواهید شد.

2- کاریابی و ایجاد شغل

یکی از بزرگترین دغدغه های هر مهاجر، شروع به کار در خانه دوم و یا ایجاد یک شغل در آمد زا میباشد. در این کارگاه آموزشی ، شما توسط مربی کارآزموده و باتجربه ما در خصوص نحوه تهیه رزومه تخصصی،انجام مصاحبه، وب سایتهای کاریابی و نحوه ثبت نام درآنها و مطالبی دررابطه با قوانین ثبت شغل و راههای سرمایه گذاری شغلی و شروع مشاغل خودگردان و بسیاری مطالب مفید دیگر کسب اطلاع خواهید نمود.
3- تحصیلات

تحصیل، کلید موفقیت فردای شماست. در این کارگاه آموزشی شما با سیستم کامل آموزشی کشور کانادا از ابتدائی تا دانشگاه آشنا خواهید شد. در کنار آن با سیستمهای آموزشی رایگان در زمینه هائی چون آموزش زبان انگلیسی، نحوه اخذ کمک هزینه تحصیلی برای تحصیلات تکمیلی، نحوه دریافت کمک های مالی دولتی برای گذراندن دوره های آموزشی کوتاه مدت فنی، معرفی مراکز ارزشیابی مدارک تحصیلی و نحوه ثبت نام در آنها، آشنا خواهید شد.
4- سرمایه گذاری و امور مالی و بانکی

یکی از مهمترین قدمها برای هر فرد مهاجر، مدیریت امور مالی و پس انداز و داشتن یک برنامه مشخص برای سرمایه گذاری مازاد درآمد جهت ایجاد یک ساپورت مالی مطمئن برای خود و سایر اعضاء خانواده میباشد. در این کارگاه ضمن آموزش موارد فوق ، نحوه اخذ کارتهای اعتباری و استفاده صحیح ازآنها به طوریکه برای شما ایجاد یک سابقه مالی مناسب( که اولین پیش شرط اخذ هر نوع وام از مراکز مالی در کانادا میباشد) نماید را فرا خواهید گرفت. از نقاط بارز این کارگاه، آموزش روشها وآشنائی با مراکز مطمئن سرمایه گذاری و نحوه محاسبه و مقایسه رشد سرمایه میباشد.

5- آشنائی با سیستمهای مالیاتی

یکی از مهمترین منابع درآمد دولت کانادا دریافت مالیات از مالیات دهندگان میباشد به همین دلیل دولت در امور مرتبط با مالیات بسیار جدی و نافذ عمل مینماید . در این کارگاه شما با مهمترین سرفصلهای قوانین مالیاتی و مسئولیتهای خود به عنوان یک مالیات دهنده در ارائه فرمهای مالیاتی سالانه و سایر مسائل آشنا شده و ما به شما راهکارهائی را خواهیم آموخت تا بتوانید حداکثر بهره از قوانین مالیاتی را در برگشت مالیات پرداخت شده خود در پایان هرسال، داشته باشید.
6- بیمه

بیمه یکی از مهمترین و کاربردی ترین راههای حفاظت شما و سایر اعضاء خانواده در مقابل حوادث پیش بینی نشده میباشد. در این کارگاه شما با انواع متفاوت بیمه (بیمه پزشکی، بیمه سرمایه، بیمه خانه، بیمه خودرو، بیمه عمر) ومقررات آن در کشور کانادا آشنا میشوید و چون کمپانی های متعددی در این زمینه در حال فعالیت می باشند ما به شما خواهیم آموخت که در هنگام عقد قرارداد به چه نکات و شاخص هائی توجه نمائید تا بیشترین بهره وری را از قراداد بیمه خود ببرید.7- آشنائی با سیستم حمل و نقل عمومی

یکی از مهمترین نیازمندیهای هر فرد مهاجر به کانادا،استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی ( اتوبوس، تاکسی ، مترو، اتبوسهای بین شهری، قطارهای بین شهری) میباشد. کلان شهر تورنتو از بخشهای مختلفی تشکیل شده که هر بخش سیستم و ناوگان حمل و نقل مخصوص به خود را دارا میباشد. در این کارگاه ما ضمن آموزش انواع سیستمهای حمل و نقل عمومی در بخشهای مختلف، شما را عملا" به داخل شهر برده و ضمن آموزش نحوه تهیه بلیط و استفاده از نقشه های راهنما، با سیستم جستجوی اینترنتی آدرس و ارتباط با بخش حمل و نقل درون شهری و برون شهری آشنا میسازیم. در کنار آن شرکتهای فعال کرایه خودرو و مقررات و نحوه اجراه آن را کاملا" شرح میدهیم.8- خرید یا اجاره خانه

اولین نیاز هر مهاجر در کانادا، خرید یا اجاره خانه می باشد. با شرکت در کارگاه آموزشی ما شما این فرصت را پیدا خواهید نمود که، توصیه های متخصص کاآزموده ما را در زمینه معرفی نقاط مختلف شهری و نحوه انجام اجاره خانه و یا خرید آن و نحوه استفاده از خدمات بانکی جهت اخذ وام خرید خانه و تمامی موضوعات مرتبط با آن را شنیده و در قدمهای بعدی خود به کار ببرید. خرید خانه در کانادا به عنوان سرمایه گذاری، امری است که میبایست حتما بانظارت یک مشاور مسکن خبره و کارآزموده صورت پذیرد، ما تمام راهکارهای لازم را به شما نشان خواهیم داد.


9- منابع دولتی

دولت کانادا و اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (CIC) همه ساله بودجه قابل توجهی را برای ایجاد شرایط مناسب جهت اسکان مهاجرین تازه وارد در جامعه کانادا اختصاص میدهد. در این کارگاه آموزشی ما به معرفی بسیاری از منابع دولتی و آژانسهائی که این کمکها را در اختیار مهاجرین تازه وارد به رایگان و یا در قبال اخذ وجه بسیار اندک قرار میدهند، خواهیم پرداخت. این آژانسها خدماتی را ارائه میدهند که در جهت کمک به مهاجرین تازه وارد میباشد این خدمات عبارتند از: دوره های آموزشی کاریابی، فعالیتهای بازآموزی، ارزشیابی وآموزش زبان انگلیسی، ما همچنین به شما کمک خواهیم نمود تا فرمهای مختلف مربوط به امور کاری خود را پر نموده و نحوه درخواست مدارک لازم در کشور کانادا و همچنین ترجمه مدارک رسمی مانند مدارک تحصیلی و کاری را درکانادا به انجام رسانید. آگاهی یافتن از نحوه خدمات این آژانسها و نیز مطالبی که در بالا به آن اشاره شد به شما کمک خواهد نمود تا ضمن صرفه جوئی قابل توجه در هزینه در وقت و انرژی مفیدتان نیز صرفه جوئی نمائید که در نهایت همه اینها کمک خواهد نمود تا بتوانید یک اقامت درست و دقیق همراه با آرامش خاطر و سرشار از موفقیت داشته باشید.