مشکلات پیش روی مهاجرین تازه وارد

1- کمبود زمان و پول
2- فقدان مدارک رسمی دولتی و معتبر لازم جهت کار و زندگی و عدم آشنائی در جهت تهیه آنها
3- فقدان دانش کافی برای یک شروع جدید در کشور کانادا
4- فقدان شبکه ارتباطی قوی و مفید
5- نداشتن مهارت کافی در زبان انگلیسی
6- عدم آشنائی با منابع رایگان دولتی برای مهاجرین
7- عدم آشنائی با کشور کانادا
8- تغییر فرهنگ


بسیاری از مهاجرین، پدیده مهاجرت را به عنوان یکی از بزرگترین تصمیمات اخذ شده در طول زندگی خود میدانند. مهاجرت از خانه و محیطی که سالها به آن عادت داشته اید، دوری از دوستان و خانواده و شروع یک زندگی کاملا" جدید در محیط جدید یکی از قابل توجه ترین و پرجرات ترین قدمهای زندگی یک مهاجر میباشد.
یکی از اشتباهات رایج در ذهن مهاجرین تازه وارد به کانادا این تصور است که با اتخاذ تصمیم به مهاجرت و اقدام برای آن بر عمده مشکلات غالب شده و موانع را پشت سر گذاشته اند در حالیکه بلافاصله پس از ورود با موارد و موانعی روبرو خواهند شد که در ادامه به شرح برخی آنها پرداخته ایم. پس از ورود به کشور کانادا مواردی که هر تازه واردی با آن روبرو خواهد بود و باید برای غلبه برآنها به مبارزه بپردازد شامل مشکلات فکری، رفتاری، فیزیکی و اجتماعی میباشد. در حقیقت میزان موفقیت تازه واردین در جامعه جدید به نحوه برخورد و فائق آمدن آنها به این مشکلات بستگی خواهد داشت. تور مهاجرین یک بسته کامل برای آشنائی با این مشکلات و آموزش نحوه غلبه بر آنها برای تازه واردین میباشد. برای حل هر مشکلی اولین قدم شناسائی درست و دقیق آن میباشد. تور مهاجرین یک راه حل تمام عیار برای پرسشی بزرگ به نام مشکلات مهاجرت میباشد. ما این بسته پیشنهادی را که مفصلا" به موارد زیر برای تثبیت و کمک به مهاجرین تازه وارد خواهد پرداخت طراحی و برای شما قابل دسترس نموده ایم . یک مهاجر در بدو ورود میتواند با مشکلاتی چون:1- اتلاف زمان و پول

ییکی از امور غیر قابل اجتناب برای مهاجرین تازه وارد به هر کشوری اتلاف بزرگترین سرمایه های اولیه آنها که همان وقت و پول در روزهای اول ورودشان به کشور جدید به دلیل عدم آشنائی با محیط میباشد. در بسیاری موارد آنها تصمیم به اتخاذ روش آزمون و خطا و یا گوش سپردن به توصیه های غیر کارشناسانه و بالطبع غیر مسئولانه دوستان و اطرافیان خود مینمایند که نهایت هردو در اکثر موارد به خطا رفتن و یا همان بحث اتلاف وقت و پول میباشد. تور مهاجرین تیمی از متخصصین کارآزموده و خوشنام در جامعه مهاجرین ایرانی را در خود گردآورده که در روزهای اول ورود با راهنمائیهای سریع و صحیح شما را در اتخاذ تصمیمات کلیدی روزهای اول اقامتتان یاری خواهند داد.
2- فقدان مدارک رسمی دولتی و معتبر لازم جهت کار و زندگی و عدم آشنائی در جهت تهیه آنها

برای شروع کار و زندگی در کانادا، داشتن مدارک معتبر لازم دولتی از اولین قدمهای هر مهاجر میباشد. هرچه سریعتر این مدارک را بدست آورید برای شروع کار و تحصیل در کانادا زودتر اقدام خواهید نمود. جزو اولین اولویتهای تور مهاجرین کمک به شما در جهت اخذ این کارتها مانند کارت SIN و کارت OHIP ( بیمه همگانی) و گواهینامه رانندگی میباشد.3- فقدان دانش کافی برای یک شروع جدید در کشور کانادا

موفقیت هر مهاجر تازه وارد در کانادا بستگی به میزان اشراف او به آشنائی با مطالبی چون: چگونه شغل و کار بدست آوریم؟ چگونه یک کسب و کار جدید را با توجه به مقررات موجود در کشور کانادا آغاز نمائیم؟ سیستم مالیاتی کانادا چگونه عمل مینماید؟ مسائل مالی و تحصیلی خود را چگونه در کشور جدید دنبال باید کرد؟ بدون داشتن پاسخهای مفید و صحیح و کاربردی برای این پرسشها مهاجر تازه وارد به عنوان عضوی منزوی و غیر فعال در جامعه جدید باقی خواهد ماند. با حضور در تور مهاجرین و شرکت در کارگاههای آموزشی مفید آن، مهاجر تازه وارد علاوه بر پیدا کردن پاسخهای مناسب و دقیق و عملی برای پرسشهای فوق به دهها مطلب و آموختنی ضروری دیگر نیز اشراف پیدا مینماید. این افزایش سطح آگاهی سبب میگردد تا شما خود را در جامعه جدید امن و دور از ریسک و استرس احساس نمائید.


4- فقدان شبکه ارتباطی قوی و مفید

از جمله مشکلات قابل توجه سر راه مهاجر تازه وارد نه تنها از دست دادن شبکه ارتباطی بستگان و دوستان و همکاران کاری در کشور قبلی محل سکونت خود است بلکه عدم داشتن آشنا و یا دوست قابل اعتماد در کشور جدید محل سکونت نیز می باشد. بسیاری از احساسات روحی و مشکلات روانی در اثر عدم وجود یک دوست یا همراه قابل اعتماد در روزهای اول که کوچکترین مشکلات بسیار بزرگ به نظر میرسند حادث میگردد که این امر برای مهاجر تازه وارد بسیار دردناک و تاثیر گزار خواهد بود. یکی از مهمترین اهداف تور مهاجرین، معرفی فرد تازه وارد به شبکه کارآمد و قابل اعتماد متخصصین همکارجهت ایجاد شرایط یک مهاجرت موفق میباشد تا سختی مهاجرت را تبدیل به یک تجربه موفق برای فرد مهاجر نمایند. در طول دوره علاوه بر آشنائی با همدوره های خود با جمعی کثیر از ایرانیان مقیم کشور کانادا آشنا خواهید شد که این مطلب کمک بسیار بزرگی به ایجاد احساس آرامش در فرد مهاجر خواهد نمود.

5- نداشتن مهارت کافی در زبان انگلیسی

بسیاری از مهاجرین تازه وارد دارای دانش و سطح زبان انگلیسی قابل قبولی برای ایجاد ارتباط کاری و اجتماعی در کشور جدید نمی باشند که این امر سبب ایجاد احساس عدم امنیت و آرامش در فرد مهاجر خواهد شد و از سویی دیگر سبب خواهد شد تا اطلاعات لازم و ضروری روزهای اول را به دلیل این عدم توانائی بدست نیاورند و برخی فرصتها را از دست بدهند. پیدا کردن مهارت صحبت و ایجاد ارتباط با محیط امری است که نیاز به صرف زمان دارد و این درست نقطه بارز و قدرتمند تور مهاجرین برای فرد تازه وارد میباشد. ما با قرار دادن شما در جمع متخصصین کارآزموده و خوشنام خود سریعترین و صحیحترین و ضروری ترین نکات مهم روزهای اول اقامت را برای شما به زبان فارسی بیان خواهیم کرد تا شما دچار فرصت سوزی های روزهای اول نگردید.6- عدم آشنائی با منابع رایگان دولتی برای مهاجرین

یکی از راههای موفقیت مهاجرین تازه وارد به میزان آگاهی آنها از خدمات بیشمار و مفیدی است که دولت کانادا برای ایجاد یک اقامت موفق برای آنها به رایگان در نظر گرفته است. علیرغم بودجه و امکانات قابل توجهی که دولت کانادا برای این برنامه ها در نظر گرفته متاسفانه بدلیل عدم اشنائی مهاجر تازه وارد به وجود آنها و یا نحوه استفاده از آنها این فرصتها از دست میرود و شما سهمی از فایده آنها عایدتان نخواهد شد. ما در تور مهاجرین این سرویسها را به شما معرفی خواهیم نمود و نحوه استفاده از آنها را برایتان بازگو خواهیم کرد تا در طول مدتی که مجاز به استفاده از این برنامه های فوق العاده میباشید از آنها بهره وری نمائید.7- عدم آشنائی با کشور کانادا

برای بسیاری از ایرانیان مهاجر تازه وارد دیدار کشور کانادا و ارزشیابی پتانسیل های فراوان آن از جمله موارد قابل توصیه در روزهای اول میباشد تا ضمن افزایش مهارتهای ضروری برای ایجاد یک اقامت موفق، از خانه جدید خود نیز دیدن به عمل آورید و آرام آرام با مهیا شدن شرائط مطلوب زندگی و کار فرصتهای مسافرت و دیدار از زیبائیهای بی بدیل این کشور پهناور برایتان نیز فراهم شود. در تور مهاجرین ما چندین گشت و تفرج شهری و غیر شهری را برایتان در نظر گرفته ایم تا از دیدنیهائی چون برج CN Tower در تورنتو و آبشار زیبا و حیرت انگیز نیاگارا و منطقه زیبا و رویائی هزار جزیره نیز دیداری داشته باشید. تور مهاجرین این اطمینان را دارد که در طول این دیدارها شما خاطرات به یاد ماندنی و فراوانی را از این سفرها به خاطر خواهید سپردو شروع اقامتتان در کانادا جزو خاطره انگیزترین ها برای شما خواهد شد.


8- تغییر فرهنگ

بسیاری از ایرانیان تازه مهاجر مجبور به ترک بسیاری از داشته های پشت سر خود مانند خانواده، کار و ارتباطات اجتماعی درمحیط جدید میباشند. شما به عنوان یک مهاجر تازه وارد ناچار به یادگیری فرهنگی جدید و رسومی گاها" متفاوت با عادتها و رسومات فرهنگی خود هستید که این امر در برخی افراد ایجاد یک شوک فرهنگی مینماید که بروز ظاهری آن در مهاجر تازه وارد بصورت احساس تنهائی، سرخوردگی و افسردگی میباشد. ما در تور مهاجرین واقف به این نیاز بوده و سعی در کمک به غلبه بر آن برای شما مینمائیم . شما را با دوستان جدید آشنا نموده و با کارگاههای آموزشی مفید خود، ضمن آشنائی با نکات مهم که سبب بالا رفتن احساس اعتماد به نفس در شما میگردد با این نکات شوک برانگیز آشنا مینمائیم و با شما همراه خواهیم بود تا از این نکات بحرانی عبور نمائید . در حقیقت شما با حضور در تور مهاجرین نه تنها راههای فنی و علمی دقیق مهاجرت موفق زیر نظر کارشناسان مجرب را فرا میگیرید بلکه حلقه ای از دوستان خوب و قابل اعتماد نیز پیدا خواهید نمود که فرصت اولین جوانه زنی را در محیط جدید برای شما فراهم و مهیا میسازند.